Bakalit ve Sıkma kehribar


Bakalit Kehribar Ve Sıkma Kehribar


Sıkma kehribar ile bakalit kehribar aşağı yukarı birbirine benziyor fakat önemli olan burada Bakalit kehribarın fiyatı 1000TL ile 5oooTL arası bandında satılırken Sıkma Kehribarın 25-150 lira gibi fiyatlardan satılıyor olması da önemli bir kalite detayıdır

Tesbih'te görüntüye önem verip detayına çok önem vermeyenler için Tesbih hammaddesi fark etmiyor. Bu konuda şunu söyleyebiliriz.

Hammadde önemli değilse tesbih’te görüntü siziler için önemliyse sıkma kehribar kullanmanız daha mantıklı olacaktır.

Sıkma kehribar ile bakalit kehribar arasındaki en büyük fark ;

Bakalit kehribarda hiçbir plastik karışım bulunmaz sadece fenol ve formaldehit bileşenidir fakat sıkma kehribarda plastik (epoksi) yada sanayi reçinesi içine bir miktar fenol ve formaldehit eklenerek yapılmaktadır.

2009-2013 tarihlerinde sıkma kehribarda malzeme daha kaliteliydi ve işçilik daha iyiydi. Daha ucuza satılmaya başlayınca sıkma kehribar malzemesi ve Tesbih’teki işçilik kalitesini kaybetti.

Bakalit kehribar pahalı bir ürün olduğu için kaliteden ödün vermiyor ve işçiliğe ayrı bir önem veriyoruz.

Sıkma kehribar ve bakalit kehribar ürünleri kehribara benzedikleri için kehribar adını almaktadırlar, bu iki ürün asla doğal kehribar değildir, Doğal kehribar doğal olarak senelerce oluşum evresi geçirirken sıkma ve bakalit kehribar bu süreyi laboratuvar ortamında geçirmektedir. 

Top