Katalin Tesbih Nedir?

   Sıkma kehribar, bakalit kehribarı, katalin, osmanlı sıkması, osmanlı bağa, sandaloz, futuran, muğalla ve ismini bilmediğimiz buna benzer Ürünler,doğal ve saf taş kehribar ile anılan ürünlerin HİÇBİRİ KEHRİBAR DEĞİLDİR sadece kehribara benzerlik gösterdiğinden kehribar adı ile anılırlar.

Bunlar arasında Kehribar kadar değerli olan eski Katalin (Bakalit), Osmanlı Sıkması (Bakalit) ve eski zar (Bakalit) gibi ürünlerin hepsi esasen bakalit formülüdür Bunlar arasındaki tek fark, üretim aşamasında labaratuvar dökümüne etki eden ısı ve basınç farkından kaynaklanmaktadır

Bakalit kehribarı üzerinde durma sebebimiz ise Katalin denen malzeme aslında bakalit denen malzemeden farklı değildir. Bakalit malzemesini üreten firmanın adı katalin olunca, piyasada bu ürünün adı bakalit yerine katalin olarak anılmaktadır.

Katalin malzemesiye bakalit malzemesinin aynı ürün olduğunu belirtiyoruz. Katalin malzemesi bu sebeple çok kaliteli bir üründür dolayısıyla pahalıdır.

Katalin adı ile satılan ürünlerin pahalı satılması normaldir fakat ürünün gerçek katalin olup olmadığını erbabı değilseniz anlamanız zordur.

Pala tesbih ise bakalit kehribar malzemesini kendi atölyesinde işler ve tesbih, yüzük, bileklik, kolye gibi malzemelerini en uygun koşullarla sizlere sunmaktadır.

Not: Osmanlı sıkması, katalin ve bakalit  malzemelerinin dışındaki birçok tesbih  plastikten yapılır ama şöyle bir gerçek var ki; Bakalit denen malzeme yapı itibarı ile kehribara benzer BAKALİTİN YAPISINDA KESİNLİKLE PLASTİK BULUNMAZ ve çok özel değerli bir formüldür Tesbih yapıldığında müthiş bir çekim lezzeti verir.Top