Kehribar tesbih fiyatları

Kehribar tesbih nedir?

Kehribar tesbih dediğimizde asıl olarak kastedilen kehribar malzemesi diğer ismiyle amber denen malzemeden üretilmektedir. 

Kehribar maddesi en çok rusya, polonya ve ukrayna gibi baltık ülkelerinden çıkartılır. İsveç, hollanda ve ingilterede az da olsa amber denilen bizim kehribar diye adlandırdığımız ürün çıkartılmaktadır.

Bu malzeme ağaç üzerindeki reçinemsi bir malzeme olarak toplanır veya toprak altında sedimentler denilen sarkıt ve damlacık şeklinde doğadan toplanır.

Yukarıda bahsedilen ürün doğal ve gerçek kehribardır ve oluşması için binlerce yıl geçmesi gerekebilir.


Bu doğal kehribardan yapılan tesbihler ise kehribar tesbih olarak adlandırılır.

Herkesin bildiği ve almak istediği kehribar tesbih bu gruba girer.   Kehribar tesbih herkes tarafından tam olarak bilinemez bu konuda uzman ve güvenilir kişilerden kehribar tesbih alan birçok kişi sonradan üzülmektedir.

Sizler kehribar tesbih alırken iyice araştırınız ve bildiğiniz güvenilir bir tesbihçiden bu ürünü almaya gayret ediniz.


Kehribar tesbih modelleri;

Aslında kehribar tesbih denince bu tesbihin başka modelleri olmaması gerekirken piyasada kehribar tesbih olarak satılan bir çok ürün vardır.

Kehribar tesbih modelleri denince akla gelen kehribar tesbihler şöyledir. Katalin, osmanlı sıkması, bakalit kehribar, sıkma kehribar gibi. birçok model bulunmaktadır.

Sitemizde bakalit ve sıkma kehribar tesbihleri satmaktayız. Bu saydığım tesbihlerin hiç biri gerçek kehribar veya doğal kehribar değildir.

Doğal kehribar adı üzerinde doğal yollarla oluşurken diğerleri laboratuvar ortamında üretilmektedir.

sıkma kehribar içerisinde plastik malzeme bulunmaktadır fakat bakalit kehribar ürünümüzde asla plastik malzeme bulunmaz.


kehribar tesbih modellerini kesim şekillerine görede ayırabiliriz. Arpa kesim, küre kesim, kapsül kesim, istanbul kesim, beyzi kesim gibi birçok kesim türü bulunmaktadır.

Kehribar tesbih fiyatları

Kehribar tesbih fiyatları sizlere çok yüksek gelebilir, orjinal malzeme oluşu, doğada az ve belirli bölgelerde olması sebebiyle Kehribar tesbih fiyatları el yakabilir.

Asıl olan şudur ki yanlış ürüne doğaş Kehribar tesbih fiyatları vermek çok can acıtıcı olmaktadır. Piyasada doğal Kehribar tesbih fiyatları yüksek oluşu sebebiyle sahte ürünler doğal ürün yerine ve doğal ürün fiyatına satılmaktadır.

Kehribar tesbih fiyatları hakkında yanlış bir ödeme yapmamak için çok itimat ettiğiniz bir satıcıdan ürün almalısınız. Bu tür satıcıları bulamıyorsanız doğal kehribarı anlayacak bir kişiye danışmadan sipariş vermeyiniz.

Pala tesbih olarak sizlerin güveni bizim için çok önemlidir. Sizlere sıkma kehribar, bakalit kehribar ve doğal kehribar satarken asla alşdatılmazsınız. Firmamızı ziyaret ettiğinizde de bu satılan ürünlerin fiyatları farklıdır ve kaliteyi ellerinizde hissedersiniz.


kehribar tesbih nasıl anlaşılır


Damla doğal kehribar orjinaldir çok geç renk alır ve değerlidir, Doğal kehribaı test etmek için birçok yöntem kullanılır fakat yinede gerçek mi? sahtemi anlamak çok zordur.

Doğal kehribar tesbih  açık sarıdan kızıla kadar çeşitli renklerde yarı saydam, kolay kırılabilen ve bir yere gömüldüğü zaman ufak cisimleri kendine çekme özelliği kazanan bir fosildir.

Yani saç gibi çer çöp gibi malzemeyi kendine çekebilir.  


Doğal kehribar Kehribar şekilsiz olup, saydam, yarı saydam veya opak renkli olabilir. Sedimentler içinde genellikle düzensiz topak, nodül (yumru ), sarkıt veya damlacık şeklinde bulunur. Kehribar bir mineral olmadığından sabit bir kimyasal formülü yoktur.

Kehribar hafifçe ısıtılırsa reçine kokusu duyulur, 150 °C'ye kadar ısıtılırsa yumuşar, 375 °C civarında ise parlak, dumanlı bir alevle, hoş bir çam reçinesi kokusu çıkararak yanar. 

Top