Sıkma kehribar taşı özellikleri

Sıkma kehribar tesbih:

Kehribar tesbihler arasında en ucuz olan tesbih grubudur. Sıkma kehribar tesbihler adında kehribar bulunmasına rağmen gerçek kehribar değildir. Kehribar denmesi Sıkma kehribar tesbihlerin görüntü itibariyle Kehribara benzemesinden kaynaklanmıştır. Dolayısıyla Doğal kehribar tesbihler ile Sıkma kehribar tesbihler arasında çok büyük farklar vardır. 

    Doğal kehribar bir reçinenin taş haline gelmesiyle oluşmaktadır bu oluşum ve başkalaşım belki yüz yılı aşkın bir sürede olmaktadır, internette bu oluşum için binlerce hatta milyonlarca yıl olduğu yazılıyor benim kanaatim yüz sene yeterlidir. Dolayısıyla taşlaşan bu reçine içerisinde böcekler ile bir fosildir.


Fakat Sıkma kehribar tamamen laboratuvar ortamında Fenol form aldehit ve plastik karışımından üretilen bir üründür, doğal değildir, yapay bir üründür.. Sıkma kehribar tesbihler bu sebeple orjinal kehribar değildir.

Sıkma kehribar özellikleri:

Sıkma kehribar özellikleri olarak şunları söyleyebiliriz. Sıkma kehribar zamanla renk değiştirir, ne renk olursa olsun sıkma kehribar kırmızı renk tonuna doğru bir değişime girer bu 6 ay gibi bir süreden sonra başlar. 

Sıkma kehribar tesbihin faydası çekim yaparken stres atmanızı sağlar, bir de Allahı zikrederseniz manen huzur bulursunuz, Taş tesbihler ve doğal kehribar tesbih gibi bir özelliği olmadığı için sıkma kehribar malzemesinde sizleri rahatlatacak bir yapı yoktur, 


Sıkma kehribar görünüşü itibariyle göz zevkinize hitap eder dolayısıyla mutlu olursunuz.

Sıkma kehribar tesbihler Laboratuvar ortamında üretildikleri için doğal bir ürün değildir. Bu ürüne doğal kehribar fiyatı öderseniz, gerçeği öğrendiğinizde bu sizleri çok üzer.


Sıkma kehribar taşı özellikleri;

Sıkma kehribar taşı diye bir şey yoktur, çünkü fenol form aldehit denilen madde sıvı bir malzemedir ve içerisine plastik karıştırılarak Taş denilemez belki ama Sıkma kehribar malzemesi üretilmektedir. Yani Fenol formaldehit ve plastik karışımı sıkma kehribar malzemesi üretilmektedir.  Bu malzeme 300 derece üzerinde erimeye başlar, etrafına koku verir, verdiği koku ise fenol kokusudur.


Sıkma kehribar tesbih nedir ?

Sıkma kehribar tesbihler laboratuvar ortamında Fenol formaldehit  ve plastik karışımında elde edilen yapı itibariyle kehribara benzeyen bir tesbihtir. Üretilen malzemenin kalitesine ve Kesim şekline göre değer kazanır, Tesbih üzerindeki işçilikte çok önemlidir. Son zamanlarda sıkma kehribar malzemesi ve işçilik kalitesi çok düşük durumdadır, yani eskisi gibi malzeme ve işçilik bulunmuyor bu sebeple fiyatlar daha düşük olarak satılıyor.

Fenol formaldehit yapı itibariyle zehirli bir maddedir, İmalat aşamasında üreticisine zarar verebilir fakat tesbih haline geldikten sonra kullanıcıya bir zararı yoktur.

Sıkma kehribar tesbih | Sıkma kehribar özellikleri | Sıkma kehribar taşı özellikleri  | Sıkma kehribar tesbih nedir ? |Sıkma Kehribar En uygun fiyatlar, toplu alımlarda özel indirim..Kapıda Ödeme İmkanı |Pala Tesbih

Top