Sıkma Kehribar Özellikleri

Sıkma kehribar tesbih:

Kehribar tesbihler arasında en ucuz olan tesbih grubudur. Sıkma kehribar tesbihler adında kehribar bulunmasına rağmen gerçek kehribar değildir. Kehribar denmesi Sıkma kehribar tesbihlerin görüntü itibariyle Kehribara benzemesinden kaynaklanmıştır. Dolayısıyla Doğal kehribar tesbihler ile Sıkma kehribar tesbihler arasında çok büyük farklar vardır. 

 


 Sıkma kehribar tamamen laboratuvar ortamında Fenol, formaldehit ve plastik karışımından üretilen bir üründür, doğal değildir, yapay bir üründür.. Sıkma kehribar tesbihler bu sebeple orjinal kehribar değildir.

Sıkma kehribar özellikleri:

Sıkma kehribar özellikleri olarak şunları söyleyebiliriz. Sıkma kehribar zamanla renk değiştirir, ne renk olursa olsun sıkma kehribar kırmızı renk tonuna doğru bir değişime girer bu 6 ay gibi bir süreden sonra başlar. 

Sıkma kehribar tesbihin faydası sadece çekim lezzzeti ile alakalıdır, Taş tesbihler ve doğal kehribar tesbih gibi bir özelliği olmadığı için sıkma kehribar malzemesinde sizleri rahatlatacak bir yapı yoktur, 


Sıkma kehribar görünüşü itibariyle göz zevkinize hitap eder güzel işçilik ve gümüş süslemeler ile çok şık durur

Sıkma kehribar tesbihler Laboratuvar ortamında üretildikleri için doğal bir ürün değildir.


Sıkma kehribar taşı özellikleri;

Sıkma kehribar taşı diye bir şey yoktur, çünkü fenol formaldehit denilen madde sıvı bir malzemedir ve içerisine plastik karıştırılarak üretilmektedir. Yani Fenol formaldehit ve plastik karışımı sıkma kehribar malzemesi üretilmektedir, çekerek yada çakmak yardımı ile ısıtıldığında etrafına koku verir, verdiği koku ise ham fenol kokusudur.


Sıkma kehribar tesbih nedir ?

sıkma kehribar Yapı itibariyle bünyesinde plastik barındıran ve yahut yapay reçine bulunduran bir maddedir lastikten biraz farklıdır Çünkü İçinde fenol ve formaldehit kullanılmıştır fenol formaldehit ürünün direncini arttırır ve ısıya karşı dayanıklı hale getirir. yapısını Sertleştirici çekimi de bu yüzden güzelleşir. El Işçiliği ile kayda değer bir çekim lezzeti ortaya çıkar fakat ham madde olarak değerli değildir, baştan da dediğimiz gibi değerli olmamasının sebebi bünyesinde plastik barındırmasıdır. plastik derken sıkma kehribarda kullanılan plastik biraz kalitelidir yani epoksi denilen malzemedir.

Fenol formaldehit yapı itibariyle zehirli bir maddedir, İmalat aşamasında üreticisine zarar verebilir fakat tesbih haline geldikten sonra kullanıcıya bir zararı yoktur.

Sıkma kehribar tesbih | Sıkma kehribar özellikleri | Sıkma kehribar taşı özellikleri  | Sıkma kehribar tesbih nedir ? |Sıkma Kehribar En uygun fiyatlar, toplu alımlarda özel indirim..Kapıda Ödeme İmkanı |Pala Tesbih

Top