Tesbih Fiyatı

Tesbih:

Tesbih günümüzde en önemli aksesuarlardan biridir. İlk zamanlar dini amaçlı zikir için kullanılan tesbihler, zamanla imal edildiği malzemelerden dolayı takı gibi bir aksesuar olmaktadır. Özellikle ağaç ve taş tesbihler bu tesbihlere aksesuar özelliği kazandırmıştır.  Günümüzde ise en çok rağbet edilen tesbihler şüphesiz kehribar tesbihlerdir. 

Kehribar olarak bildiğimiz fakat dünyada yaygın olarak amber olarak bilinen bu ürün tesbihlere ayrı bir değer katmıştır. Tesbih  olarak sitemizde yüzlerce ürün yüzlerce model bulunmaktadır. Tesbih çeşitlerimizi sitemizde inceleyebilirsiniz. 

Tesbih hakkında merak ettiklerinizi bizleri arayarak sorabilirsiniz. Sizlere Tesbih hakkında soracağınız sorular cevap vermek adına forum oluşturduk, burada dilediğiniz soruları sorabilirsiniz. 


Tesbih fiyatları:

Tesbih fiyatı ürünlerin işçiliğine ve kullanılan malzemeye birde püskül ve süsüne göre fiyatlanmaktadır. Tesbih fiyatları bu sebeple çok değişkendir.  Piyasada tesbih olarak 10 tl ile 10.000 tl arasında satılan bir çok model ve çeşit tesbih bulabilirsiniz. 

10tl ve 20 tl arasında satılan tesbihler ile 1000 tl veya 1500 tl arasında satılan tesbihler arasındaki fiyat farkı üründe kullanılan malzemenin pahalı olması ve işçilik ile ilgilidir. Yani bu fiyatlar arasında kalite farkı olduğu kesindir. 10 tl ve 20 tl fiyatı olan tesbih sizlerin işini görüyorsa bundan kimse şikayetçi olamaz fakat bu tesbihler de kalite ve özellik ararsanız o da gülünç olur.

Tesbih fiyatları olarak en ucuz tesbihler şüphesiz plastik tesbihlerdir. Plastik tesbihler bu sebeple genelde 99'luk olarak çokça satılır camilerde ve evlerde genelde bizler bu tesbihleri kullanırız. 


Bir diğer tesbih olarak ucuz satılan tesbih grubu ise cam tesbihlerdir. Bu tesbihler çokça tercih edilen ürünlerden değildir fakat fiyat olarak ucuz tesbih fiyat grubuna girerler.

Tesbih fiyatları olarak sizlere anlatacağımız diğer gruplar orta derecede tesbih fiyatlarından oluşur.

Fiyat aralığı 50 tl ile 700 tl arasında değişen fakat genelde 150 tl - 250 tl arasında çokça satılan u-bu tesbihler Ağaç malzemeden ve taş malzemeden üretilen tesbihlerdir. 

Ağaç olarak en çok bilinen kuka ağacı tesbihlerdir ; Kuka tesbih fiyatları 130 ile 450 tl arasında değişir, kullanılan malzeme miktarı, kesim şekli, gümüş süslemeleri ve işçilik bu fiyatlara etki eder.


Taş tesbih fiyatlarına örnek verecek olursak, oltu tesbihler taş tesbihler arasında çok önemli bir yerdedir. 

Oltu taşı tesbih fiyatları 200 tl ile 700 tl arasında değişmektedir. Firmamız genel olarak Erzurum oltu taşı kullanmaktadır. Oltu taşı tesbih fiyatları kullanılan taş gramı ve işçiliği ile farklı fiyatlarda satılmaktadır. Oltu taşı alırken Rus ve gürcistan oltusu olan tesbihlere Erzurum oltu taşı fiyatı ödememelisiniz, Erzurum oltusu diğerlerinde çok daha kaliteli bir ürün ve milli servettir.

Taş tesbih fiyatları içerisinde merak edilen diğer tesbihler ise ;


Akik tesbihler, inci, mercan, sedef gibi tesbihlerdir. bu tesbihlerin fiyatları da 200 tl ile 1500 tl arasında değişmektedir. 

bu tesbihler de kullanılan malzeme kaliteli bir malzemedir ve ne kadar çok kullanılırsa o kadar yapılan tesbih maliyeti yükselmektedir. Bu tesbihleri işlemek ve tesbih haline getirmek ayrı bir iştri, işin erbabı tesbih uzmanları bu tesbihleri el emeği, göz nuru  olarak üretmektedir. 


Tesbih fiyatı olarak asıl merak edilen tesbih fiyatı şüphesiz Kehribar tesbih fiyatıdır.

Kehribar tesbih fiyatları: 


Kehribar tesbih fiyatları piyasada 100 tl ile 10.000 tl arasında satılan tesbihlerdir. Bu tesbihleri alırken eğer malzemelerini iyi tanımıyorsanız fazla para ödeyerek sonra üzülme durumunuz yüksektir. 

Kehribar tesbih fiyatları konusunda ilk önce şunları söylemek gerekir. Piyasada kehribar tesbih olarak satılan ürünler şöyledir. Doğal kehribar, Damla kehribar, Ateş kehribar, Sıkma kehribar, Bakalit Kehribar, Katalin, Osmanlı Sıkması, Toz kehribar gibi  Bu kehribar tesbihler içerisinde 

Doğal ve damla kehribarlar gerçek kehribar grubudur. Katalin, Osmanlı Sıkması ve Bakalit kehribar tesbihler özü itibariyle kehribar değildir fakat çok kaliteli ve içerisinde plastik bulundurmayan kalite ve benzerlik olarak doğal kehribara en çok benzeyen tesbihlerdir.

Sıkma kehribar ve Ateş kehribar tesbihler içerisinde plastik bulunduran ve kehribara benzeyen tesbihlerdir. Toz kehribar tesbihler ise plastik  karışımlı pres tesbihlerdir.


Yukarıda anlatılan tesbihleri hepsi kalite olarak aynı değildir fakat piyasada bazı kişiler tarafından doğal damla kehribar fiyatına satılmaktadır.  Doğal damla kehribar fiyatları yüksek olması sebebiyle bu tesbihleri güvenilen yerleden almanız şiddetle tavsiye olunur.

Osmanlı Sıkması, Katalin ve Bakalit kehribar tesbihler Fiyat olarak yüksek tesbih grubundadır fakat doğal damla tesbih fiyatına satılamazlar, bu tesbihlerin kalitesini elinize aldığınızda hissedersiniz. Bu tesbihler ise 300 tl ile 3.500 tl arasında değişen fiyatlarda satılmaktadır.

Kehribar tesbih fiyatları konusunda en ucuz tesbih grubu Sıkma kehribar, Ateş kehribarı ve Toz kehribar tesbihlerdir. Bu tesbihlerde 100 tl ile 350 tl arasında satılmaktadır.

Tesbih fiyatları konusunda hassassanız ve bir tesbih tutkunuysanız sizlere tesbihi görerek almanızı tavsiye ederiz. Tesbih alırken Tesbih modelleri ve arasındaki farkı görmek isterseniz  tesbihlerimizi incelemek üzere bizleri ziyaret edebilirsiniz.


Tesbih ve Tesbih Fiyatı konusunda  en kaliteli ürünler, en uygun fiyatlar için bizi arayınız.| Tesbih fiyatları |Kehribar Tesbih Fiyatı | tesbih fiyatları kehribar | Pala Tesbih

Top