Tesbih özellikleri

Tesbih:

Tesbih olarak sizlere kaliteli ve uygun fiyatlı ürünleri sunmaya çalışıyoruz. Bazı ürünlerimizin malzemelerini kendi laboratuvarımızda, Ürünlerimizin tamamını ise kendi atölyemizde üretmekteyiz. Bu sebeple kaliteli ve uygun fiyatlı tesbihleri sizlere sunmaktan mutluyuz. Bakalit kehribarı ve krokan malzemelerini kendimiz imal etmekteyiz. Bu tesbihlerde plastik madde bulunmamaktadır.

Tesbih kehribar:

Sitemizde doğal ve damla kehribar tesbihleri satmaktayız. Doğal has kehribar ürünlerimizi dilerseniz istanbul beyazıt'taki merkezimizde inceleyebilirsiniz.  Doğal kehribar ürünleri kendi atölyemizde istenilen kesim ve istenilen boyutlarda üretebilmekteyiz. Kehribar tesbihler satın alınırken mutlaka bir bilene sorulmalıdır, Piyasada kehribar tesbih adıyla satılan bir çok tesbih satışı yapılıyor, yanlış ürünü doğal kehribar olarak almamak için bizleri arayabilirsiniz. 


 Tesbih fiyatları

Tesbih fiyatları çok değişkendir, tesbih piyasasında birçok farklı kalitede ürün bulunmaktadır ve işin sarrafı değilseniz çok paralar ödeyerek çok kalitesiz tesbihler alma durumunuz olabilir. Palat tesbih olarak sitemizde en kaliteli ve en pahalı tesbihler şüphesiz doğal kehribar tesbihlerdir.  Doğal kehribar tesbih fiyatlarından sonra kendi ürünümüz olan bakalit kehribarlar fiyat olarak yüksek fiyatlı ürünlerdendir. Bakalit kehribar tesbihler doğal değil laborutvar ortamında üretilen ve yapısında plastik bulunmayan tesbihlerdir.  Tesbih olarak çok bilinen sıkma kehribar tesbih fiyatları ise en ucuz tesbihler arasındadır.

Tesbih fiyatları toplu alımlarda özel indirimlere tabiidir. Toplu siparişleriniz için bizlerden özel tesbih fiyatları talep edebilirsiniz.


Tesbih modelleri

Tesbih Modelleri olarak kehribar tesbihler var, kehribar tesbih dışında Taş tesbihler ver ağaç tesbihler bunların dışında yarı plastik ve tamamen plastik tesbihler piyasada satılmaktadır. Kehribar tesbihleri,  doğal kehribar tesbihler, sıkma kehribar tesbihler, bakalit kehribar tesbihler, katalin ve osmanlı sıkması gibi adı kehribar olan tesbihler bulunuyor. Doğal kehribar tesbihlerin dışında hiç biri orjinal kehribar değildir. 

Taş tesbihler içerisinde oltu taşı çok önemli bir tesbih modelidir. Oltu taşı dışında akik, akuamarin, amazonit, ametist, aytaşı, granat, inci, kalsedon, kaplangözü, kuvars, lapis, mercan, necef, onix, sedef, turkuaz, varisit, yıldız taşı gibi taş tesbih modelleri bulunuyor.

Ağaç tesbih modelleri içerisinde kuka tesbih önemlidir, Abanoz, gül ağacı, öd ağacı, venge, yılan, palmiye, kral ağacı, Arjantin çamı, Armut ağacı, pelesek gibi tesbih modelleri bulunmaktadır.

Yukarıda saymış olduğumuz tesbih modellerini sitemizde bulabilirsiniz. Tesbih modelleri hakkında sormak istediklerinizi bizleri arayarak sorabilirsiniz. 

Tesbih çeşitleri

Tesbih çeşitleri : Tesbih çeşitleri malzemesine göre tesbih çeşitleri, kesim türüne göre tesbih çeşitleri, püskülüne gibi tesbih çeşitleri gibi ürünleri sayabiliriz. Malzemesine göre tesbih çeşitleri olarak kehribar tesbihler, taş tesbihler, ağaç tesbihler ve plastik tesbihleri sayabiliriz bu tesbih çeşitlerine ek olarak altın ve gümüş tesbihleri sayabiliriz. 

Kesimine göre tesbih çeşitlerine örnek olarak, arpa kesim, küre kesim, beyzi kesim, istanbul kesim, osmanlı kesim, kapsül kesim gibi birçok tesbih çeşidi sayabiliriz.

Üzerindeki süse göre , imame ve püskül olarak birçok tesbih çeşidi bulunmaktadır. Tesbih çeşitleri hakkında detaylı bilgi için bizleri arayabilirsiniz. Sitemizdeki tesbih çeşitlerini mutlaka görmelisiniz.

Tesbih Özellikleri:

Tesbih özellikleri ürünün kalitesine göre değişik özelliklere sahiptir. Özellikle kehribar tesbih gibi tesbihler görünüşü itibariyle insanlara huzur veriri.  Özellikle taş tesbihler  insanı rahatlatır, yumuşatır ve stres attırır deniyor. 

Tesbih özellikler erkekler için önemli bir aksesuardır. Tesbih özellikleri sayarken tesbihi aslına uygun bir şekilde kullandığımızda manevi bir huzura kavuşuruz, Allah'ı tesbih etmek insanları mutlu eder. Tesbihi elde çevirerek sallamak ise insana stress attırır. 

Tesbihin yapıldığı malzeme tesbih özelliği olarak en öne çıkan şeydir. Taş tesbihler görünüşü ve ağırlığı ile insanlara ayrı bir haz verir. Ağaç tesbih sevenler ise ağaçtan yapılan tesbihlerle mutlu olur. Kehribar tesbih özelliğine hayran olanlar adeta başka tesbihleri görmezler.

Tesbih özellikleri insanlara göre değişir, hangi tesbihe önem veriyorsak o tesbih bizim için daha önemlidir.

Pala tesbih olarak sizlere yukarıda saymış olduğumuz bütün tesbihleri satarak beğendiğiniz tesbihlere kavuşmanızı sağlıyoruz.
Top